AKP'li milletvekilinden sokak köpeği saldırılarına akıllara durgunluk veren çözüm

964 izlenme 02 Haziran 2022
Reklamlar
AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, sokak köpeği saldırılarına karşı ilginç bir çözüm önerisi getirdi.

TRT Haber'e konuk olan AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün birçok kişinin sokak köpeklerinin kendilerine saldırması durumunda ne yapacağını bilmediğini belirterek, "Sokak köpeğine nasıl davranacağımızı öğrenmemiz lazım.” dedi.


Köpek saldırısına depremle örnek veren Düzgün, bir saldırı anında yapılması gerekenleri ise şu ifadelerle anlattı;

"Şimdi burada aynı depremde olduğu gibi bir bilinçlendirme çok önemli. Deprem olduğu zaman hepimiz biliyoruz ki en sağlam yere geçeceğiz cenin pozisyonu alacağız, bunu öğrendik. Bunun gibi sokak hayvanıyla karşılaştığımızda, bu hayvan durup dururken bize saldırmaz. Temel ihtiyaçları giderilmeyince saldırıyor.

"AĞAÇ OL POZİSYONU"

Bu durumla karşılaştığımızda ağaç ol pozisyonu dediğimiz bir pozisyon.. .Çocuk ya da yetişkin, gördük köpeği belki bir şey yapmayacak. Biz ona saldırmayalım.

Refleks olarak elimize taş sopa alıyoruz. Bunları yapmamamız lazım. Ağaç ol pozisyonu alıp ellerimizi birleştirip içimizden saymaya başlayacağız. Ben seninle ilgilenmiyorum, sana bir zararım olmayacak, sen de bana zarar vermeden yanımdan uzaklaşır mısın anlamına geliyor.

Bir 5060'a kadar saydığımız zaman o hayvan sizin yanınızdan uzaklaşacak."


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emekli maaşları hakkında büyük iddia:“Bu vahim hatadan derhal dönün” İsmail Saymaz'dan Halil Konakçı'ya Çok Sert Yanıt! 'Münafık Sensin' Ahmet Davutoğlu cephesinden Erdoğan'a sert sözler! Ve "tam kapanma" gündeme geldi