Ana Sayfa
20 Ocak 2021 ( 413 izlenme )
Reklamlar

AKP’li Şarkışla belediyesi işçilerin maaşlarına yüzde 50 zam yaptı.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinin AKP'li belediyesi ile yetkili sendika arasında imzalanan toplu sözleşmeyle belediye işçilerinin maaşlarına yüzde 50 zam yapıldı. Belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz yaptığı açıklamada; 'Şu anda net olarak bekar bir işçimizin alacağı ücret 3 bin 600 lira olarak belirlendi' diye konuştu...

AKP'li Şarkışla Belediyesi ile yetkili sendika arasında imzalanan sözleşmeyle maaşlarına yüzde 50 zam yapılan işçiler sevinç yaşadı. 

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz yaptığı açıklamada, Hakİş'e bağlı Hizmetİş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını söyledi. 

Toplu sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen Oğuz şunları kaydetti:

"Sendika ile masaya oturup anlaştık. Sendika ilk başta yüzde 45 zam talep etti, biz yüzde 50 zam yaptık. Sosyal haklarını da yardımları da en üst seviyeden verdik. İşçilerimize hayırlı olsun, bu sendikal sözleşme 60 işçimizi kapsamakta ve şu anda net olarak bekar bir işçimizin alacağı ücret 3 bin 600 lira olarak belirlendi. Bu sözleşme 31 Ekim 2023 tarihine kadar geçerli olacak. Daha fazla yapmak isterdik fakat belediyemizin imkanlarının en üst limitlerini zorlayarak arkadaşlarımıza zam yaptık. İşçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olsun." (AA)

sarkislabelediyezam.jpg

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den flaş HDP açıklaması! Engin Altay: Erdoğan tahrik ediyor! İslamcı camia bunu konuşuyor... "İnstatürban kadınlar coşuyor" CHP’li Burcu Köksal konuştu, Akp'li bakanlar kaçtı CHP'li vekil partisinin cumhurbaşkanı adayını açık açık ilan etti