Anasayfa
13 Mayıs 2022 ( 383 izlenme )
Reklamlar

AKP üyesi belediyeyi inekle bastı. Belediye başkanı ile görüşmek istedi

AKP'li bir vatandaş belediye önünde inekli protestoda bulundu.

KRT'den Kazım Oğulcan Koç'un haberine göre; Bursa'nın Kestel ilçesi Kazancı Köyü'nde yaşayan, geçimini hayvancılık yaparak kazanan Bayram Yazıcı'nın ahırı AKP'li belediye tarafından yıkılmak istendi. 

Kestel Belediyesi, Yazıcı'ya ahşaptan yapılan ahırı yıkmak için yazı gönderdi. Gelen resmi yazı karşısında büyük bir şok yaşayan Yazıcı ineğini aldığı gibi Kestel Belediyesi'nin önüne gitti.

Belediye Başkanı Önder Tanır ile görüşmek istedi. Ancak yetkililer Yazıcı'ya izin vermedi. Belediye önünde arbede yaşandı.

Yazıcı, zenginlerin kaçak villalarına bir şey yapılmadığını belirterek isyan etti. Yazıcı kaçak villalardan belediyenin milyonlarca lira rüşvet aldığını öne sürdü. Yazıcı, "Saray gibi kaçak villara neden bir şey yapmıyorsunuz?" diye sordu.

"Ben 20 senedir AK Parti üyesiyim. Buraya AK Parti'nin hırsızlığını ispat etmeye geldim" diyen Yazıcı, "Adalet istiyorum. Adalet bu mu? AK Parti'nin adaleti bu mu. Artık bu belediyeden bu yönetimden bıktık." diye feryat etti.

Eşinin de AK Parti Kadın Kolları üyesini olduğunu belirten Yazıcı, "Dağa mı çıkalım, silah mı alalım elimize?" diye sorduktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslendi. Yazıcı, AKP yandaşı A Haber gibi medya organlarına tepki göstererek, "şimdi benim haberimi de versinler" dedi.

AKP'li Belediye Başkanı Önder Tanır'ın 'gizli FETÖ'cü olduğunu iddia ederek AKP'ye çok büyük zarar verdiğini söyledi.

Yazıcı'nın etrafını kısa sürede çok sayıda polis çevirdi. Polis, Yazıcı'nın yanındakileri ve protestoyu cep telefonu kamerasını kaydeden bir yurttaş daha gözaltına alındı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü ilahiyatçıdan olay 'Sedat Peker' paylaşımı Rezilliğin mimarları ortaya çıktı AKP'deki kriz yandaş medyayı da vurdu Borsa İstanbul sokak röportajında sorulunca birbirlerine girdiler