Ana Sayfa
02 Mart 2022 ( 787 izlenme )
Reklamlar

Benzin ve motorin fiyatları uçuyor! Akaryakıta yeni zam yolda

Rusya'nun Ukrayna'yı işgal etmesinin etkisiyle brent petrol yüzde 17 yükselirken, petrolün varil fiyatı 110 doları aşarak yaklaşık 8 yılın zirvesine ulaştı. Savaşın etkisiyle petrol fiyatlarının yükselmesinin ardından akaryakıt fiyatlarına zam geleceği öngörülüyor.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle petrol fiyatları tırmanmaya devam ediyor. Savaşının etkisiyle artan petrol fiyatları gün içinde 110 doları aştı.

Jeopolitik gerilimlerin etkisiyle hafta başında 100 doları aşan ve 105 dolara kadar yükselen brent petrol, bugün itibarıyla 110 dolara kadar yükseldi.

Yükselişte başta Avrupalılar olmak üzere dünya genelinde bir çok firmanın Rus petrolünü satın almak istememesi etkili oldu. ABD basını Rusya'nın piyasanın 20 dolar altında petrol sattığını ancak bu indirime rağmen alıcı bulmakta zorlandığını açıkladı.

UZMANLAR UYARDI: YENİ ZAMLAR YOLDA

Uzmanlar, petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrası Türkiye'de ve dünyada akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam geleceğini belirtti. Benzine 88 kuruş, motorine ise 1,50 lira zam bekleniyor. Zamlar pompa fiyatına yansıyacak. Yeni zamla birlikte motorinin 18 TL'yi aşması bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye geçen Hatipoğlu katıldığı programda "Bindiğim araçtan inmem" demiş Uykusuz’dan çok konuşulacak ‘tam kapanma’ kapağı Son Dakika:Sabiha Gökçen'de uçak pistten çıktı Avustralya'da bir kişi, bahçesinideki çimlerin üzerinde açıklama yapan başbakan ve gazetecileri kovdu