Anasayfa
25 Ekim 2021 ( 7044 izlenme )
Reklamlar

Bir bankamatik memuru daha ifşa oldu

Bankamatik memurların sonu gelmiyor. Selda Umur Göker, 2016’da AKP’li Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne uzman olarak işe girdi. Ayrılıp farklı şehirlerde çalışmasına rağmen ilişiği kesilmedi. Belediyeden 4 yıl boyunca her ay 6.500 lira maaş almaya devam etti.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Türkiye'nin dört bir yanında AKP'li belediyelerden ‘bankamatik' işçiler ortaya çıkıyor. Ak Parti'li Kahramanmaraş Belediyesi'ne bağlı Akbel şirketine 2016'da iş güvenliği uzmanı olarak alınan Selda Umur Göker, 4 yıl farklı şehir ve şirketlerde çalışmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi'nden her ay 6 bin 500 lira maaş aldı. Belediyenin iş güvenliği ihalesini geçen yıl farklı bir şirket kazanınca gerçek ortaya çıktı.


KADROSU DEĞİŞTİRİLDİ

Göker'in çıkışı verilmeden önce ‘iş güvenliği uzmanı' olarak görünen meslek kodu da ‘koordinatör' olarak değiştirildi. Meslek kodu değiştirilmeden bir gün önce işten çıkartılıp geri alındı. Göker'in Ak Parti'lilerle arkadaşlığı da dikkat çekiyor. Belediyeye iş güvenliği hizmeti veren firmada çalışan Veysel Debgici, Ak Parti eski il Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin kardeşi. Bankamatik Göker, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz'un yakın arkadaşı ve sosyal medyada ikili fotoğrafları var.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüsün en çok ve en az bulaştığı kan grupları belli oldu Yine lüks araç yine bir AKP’li yakın koruma bu kez balya balya para Bu kadar taahhüt bedeli olur mu Erdoğan'dan çok sert İdlib mesajı: "Bedelini çok ağır ödeyecekler"