Anasayfa
16 Ağustos 2022 ( 469 izlenme )
Reklamlar

Doğu Perinçek ve Ethem Sancak Esad’la görüşmeye Şam’a gidiyor. Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı duyurdu

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimlerin yer aldığı heyetin Şam’da Beşar Esad ile görüşeceğini açıkladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek öncülüğündeki bir heyetin Şam'a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşeceği duyuruldu.

Partinin genel sekreteri Özgür Bursalı, Ulusal Kanal'da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Vatan Partisi önümüzdeki 1015 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye'yi ziyaret edecek ve en üst düzeyde görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve önemli isimler yer alacak. 1015 gün içerisinde bu ziyaret Şam'a yapılacak."

Bursalı, ziyarete ilişkin ayrıntılı takvimi daha sonra duyuracaklarını söyledi.
"Türkiye'nin önündeki çok önemli bir düğüme kılıç atıyoruz" diyen Bursalı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suriyeli mevkidaşıyla görüştüğünü duyurmasına yönelik açıklamasına da gönderme yaparak "Bu adım şarttı. Türkiye'nin geleceği açısından şarttı. Bu koşullarda Türkiye’nin Suriye ile işbirliğine gitmesi tarihi önemdeydi. Açıklamalar çok doğru. Kutluyoruz kendilerini. Bu süreçten geri dönüş yok" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Motorine ikinci büyük zam geldi Eski Başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti AKP'li öğretmen CHP'li öğrencilerini hedef aldı: 'Notlarını kırdım' AYM’den Kanal İstanbul kararı