Anasayfa
18 Ocak 2022 ( 2288 izlenme )
Reklamlar

Elektriğe gelen yüzde 120 zamdan sonra bakanlıktan vatandaşa 'aklını kullan' mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik fiyatlarına gelen zamlar sonrası yurttaşlara 'akıl' vurgulu mesaj yolladı. 

Yılbaşı gecesinden itibaren geçerli olmak üzere elektrikte yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Son zamla birlikte konutlarda kullanılan kilovatsaat (kWh) elektriğin bedeli, Ocak 2018'den bu yana yüzde 370 oranında artmış oldu. 

Yeni zamlarla birlikte kademeli tüketim sistemi devreye alındı. Böylece, her tüketici grubu kendi tükettiği kadar fatura ödeyecek. Aylık tüketimde 150 kWh sınır olarak belirlenirken, meskenlerde 150 kWh'ye ka­dar olan tüketim miktarları için vergi dahil fiyat 1.37 TL/ kWh oldu. 150 kWh'nin üs­tündeki tüketim için de 2.07 TL/ kWh fiyat uygulanacak. 

''AKLINLA VERİMLİ YAŞA''

Zamlar sonrası yurttaşlara mesaj gönderen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ''Enerjini verimli kullan'', ''Aklınla Verimli Yaşa'' mesajını paylaştı. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşaret ettiği yer sallanan Naci Görür'den iki il için korkutan deprem uyarısı ‘Berat Albayrak beni bitirmeye çalışıyor’ diyen Sedat Peker çark etti Acemi askere eziyet edildi, Bakan Hulusi Akar devreye girdi Aysun Kayacı, Zafer Arapkirli ve Fatih Altaylı’dan sonra İsmail Saymaz da Hakan Ural’a fena ateş etti