Ana Sayfa
26 Ekim 2020 ( 2171 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın boykot çağrısının ardından Ali Babacan'dan olay yaratacak sözler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısına “Küreselleşen bir dünyada herhangi bir ürün sadece bir ülkenin malı değildir. Türkiye’de üretilen Fransız markalı ürünler var. Onları da mı boykot edeceğiz? Orada bizim vatandaşlarımız çalışıyor. Bunlar çocukça şeyler“ dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Fransa'nın akli noktada kontrole muhtaç olan liderinin teşvikiyle bu saldırılar yapılmaya başlandı. Buradan milletime sesleniyorum, Fransız mallarını asla satın almayın" Diyerek Fransız mallarına boykot çağrısı yapmasına DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan tepki geldi.

"KÜRESELLEŞEN DÜNYADA BİR ÜRÜN SADECE BİR ÜLKENİN DEĞİLDİR"

Karar TV canlı yayınında Taha Akyol ve Elif Çakır'ın sorularını cevaplayan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı hakkındaki soru üzerine şunları söyledi: 
 
"NE ZAMAN SIKIŞSALAR..." 

"48 saat sonra unutulur. Ne zaman içeride gündem sıkışsa böyle bir çıkış yapıyorlar. Küreselleşen bir dünyada herhangi bir ürün sadece bir ülkenin malı değildir.

"ÇOCUKÇA ŞEYLER"

Türkiye'de üretilen Fransız markalı ürünler var. Onları da mı boykot edeceğiz? Orada bizim vatandaşlarımız çalışıyor. Bunlar çocukça şeyler. Tamamen hikaye" diye konuştu.

YENEROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Yeneroğlu: Fransa'da Müslümanlara yönelik kurumsal ırkçılık derhal son bulmalı

Öte yandan DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, yazılı bir açıklama yaparak Fransa'da Müslümanlara yönelik uygulamalara tepki gösterdi.

Yeneroğlu yazılı açıklamasında, “Son yıllarda Avrupa genelinde aşırı sağın yükselişe geçmesiyle artan Müslüman karşıtlığı; toplum huzurunu bozan sayısız ırkçı söylemi, ötekileştirmeyi ve hukuksuzluğu da beraberinde getirdi. Günden güne daha radikal bir hâl alan ötekileştirici politikalar, Avrupa'daki Müslüman toplumunu, yaşamlarının her alanında tehdit eder seviyeye gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

ÖN YARGILAR DERİNLEŞTİRİLİYOR

Avrupa'da yaşanılan terör olaylarının veya bireysel suçların Müslümanlara karşı hâlihazırda var olan ön yargıları daha da derinleştirdiğini belirten Mustafa Yeneroğlu, “Müslüman toplumunu asla temsil etmeyen aşırıcı söylem ve eylemler, Müslüman azınlığın tamamına mal edilmekte, güvenlikçi politikalarla azınlıkların hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmaktadır” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'den Devlet Bahçeli'ye bir şok daha Allah onların belasını versin diyen AKP'li Mehmet Özhaseki böyle çark etti Sokak röportajında konuşan gurbetçiden olay sözler: 50 Euro'yu gösterip "Sen 1 haftada, ben 1 saatte kazanıyorum" dedi ATM’den para çekenler dikkat! Milyonları ilgilendiriyor