Göçmen kaçakçısıyım ekmeğimi buradan kazanıyorum Reis de izin verdi yolumuza çıktık

4725 izlenme 29 Şubat 2020
Reklamlar
Amerika’nın Sesi’ne konuşan göçmen kaçakçısı, İstanbul’dan bot motorları beklediklerini, işinin göçmen kaçakçılığı olduğunu, 6 sene kaçakçılıktan hapis yattığını söyledi. Türkiye, İdlib'te 36 Türk askerinin ş&ehit olmasından sonra, adım atmayan Avrupa’ya karşı sınır kapılarını açarak göçmen kontrolünü bıraktı.

Türkiye'nin AB'ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldığı yönündeki açıklamalardan sonra Edirne’de bir grup göçmen Yunanistan'a gitmek için sınırına yürüdü. Çok sayıda Suriyeli mülteci, Avrupa’ya geçmek için sınırda toplandı. İstanbul'da da birçok noktadan göçmenler minibüs ve taksilerle Edirne'ye gitti.

Sınıra giden mülteciler, polis ve jandarmanın kendilerini bölgeye getirdiğini ileri sürerken CHP’li Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan, mültecilerin sınır ili olan Edirne’ye ücretsiz gidebilmeleri için otobüs kaldıracağını duyurmuştu.

AYVACIK’TA MÜLTECİ YOLU GÖZLEYEN KAÇAKÇI

Yaşanan göçmen krizinin ardından Amerika’nın Sesi, Çanakkale Ayvacık’ta göçmenleri Yunanistan’a geçirecek olan bir göçmen kaçakçısına mikrofon uzattı. Amerika’nın Sesi’ne konuşan ve ismini de veren göçmen kaçakçısı, İstanbul’dan bot motorları beklediklerini, işinin göçmen kaçakçılığı olduğunu, 6 sene kaçakçılıktan hapis yattığını söyledi.

"Göçmen kaçakçısıyım ekmeğimi buradan kazanıyorum Reis de izin verdi yolumuza çıktık" diyen göçmen kaçakçısı, göçmenleri 500600 dolar karşılığında kaçak bir şekilde Yunanistan’a götürdüğünü anlattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü profesörün A Haber’de söylediklerine inanamayacaksınız Melih Gökçek'in Mansur Yavaş'ın dönemi diye paylaştığı belgeler kendi döneminin ihale belgeleri çıktı Arap turistler Türk lirası ile burunlarını sildiler İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü!