Anasayfa
20 Mayıs 2022 ( 1061 izlenme )
Reklamlar

Günün en yağcı yazısı Barlas'tan geldi

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü köşesinde yağcılığın sınırlarını zorlayarak 70'lerde Antalya'da otel olmadığını öne sürdü.

Bugün kaleme aldığı köşesinde, 1974 senesinde Antalya'da otel olmadığını iddia eden Sabah gazetesi yazarı Barlas, gençlerin yeni yatırımların değerini bilmediğini söyledi.

Kendi çocukluğu döneminde Ankara'dan İstanbul'a otomobille 12 saatte gidildiğini söyleyen Barlas, artık her ilde bir havaalanı olduğunu dile getirdi.

Barlas, yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

"Onlara ulaşmak gerçekten zor. Siyaset mutlaka bunun bir yolunu bulmalı. Mesela ben askerliğimi 1974'te Antalya'da yaptım. Bugün bir turizm merkezi olan Antalya'nın o tarihlerde doğru düzgün bir oteli bile yoktu. Çocukluğumda Ankara'dan İstanbul'a ya otomobille 12 saatte ya da trenle 9.5 saatte giderdim. Bütün bunlar günümüz gençliği için inanılması zor hikâyeler gibi geliyor.

Eğer yeni gençlik 'her şeyi eskiden beri var sayarsa, gelecekte yokluğa mahkûm olur'. Bütün endişemiz bu. Kavga etmekten, hakaret etmekten başka hiçbir projesi olmayanlar ne yazık ki gençliğin kafasını bulandırıyorlar. Dediğim şu ki, gençlik dünden yarına uzanan sonsuz bir zaman diliminin bekçisi olmalıdır. Tüm değerlere sahip çıkmalıdır" 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kemal Kılıçdaroğlu 'ndan iktidara çok sert sözler! "Türkiye'de namuslu siyasetçi eksiktir!" Dolar rekor üstüne rekor kırarken Erdoğan'ın yıllar önceki dolar yorumu gündeme geldi "Büyük kriz geliyorum diyor" Erdoğan Sedat Peker’e üstü kapalı mesaj verdi