Ana Sayfa
18 Ocak 2022 ( 12818 izlenme )
Reklamlar

Yaşamına son veren üniversite öğrencisinin kaldığı Cemaat belli oldu

Cemaat yurdundaki baskılarla gelecek kaygısını anlatıp yaşamına son veren Enes Kara'nın babası Mehmet Kara, oğlunun Nur Cemaati’ne ait bir yerde kaldığını söyledi, "Devlet yurduna başvuru yapmadık ve orada kalmasını tavsiye ettim. Durumumuz da iyi. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. (Nur cemaati) Biz kimseden şikayetçi değiliz. Bir zararlarını görmedim." dedi.

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve yaşadığı gelecek kaygısından dolayı  hayatına son verdi. Kara’nın babası oğlunun Nur Cemaati’ne ait bir yerde kaldığını söyledi.

Tıp öğrencisi Enes Kara dün bir video çekerek hayatına son verdi. Enes Kara cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve yaşadığı gelecek kaygısından dolayı hayatına son verdiğini ifade etti. Kara’ya ait notta, “Herkes doktorluktan kaçıyor, çünkü mobbing var, uzun süreli nöbetler var, hastadan şiddet görme ihtimali var, köle gibi çalışıyorsunuz, ben böyle bir gelecek istemiyorum. Bulunduğum cemaat yurdunda namaz kılma ve cemaatin dersine katılmak zorunlu, verdikleri kitapları okumak zorunlu, kendim müslüman değilim, ailem bilmiyor, buradan ayrılmak istediğimi söylediğimde hayır cevabını aldım” ifadeleri yer aldı.

Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, "Devlet yurduna başvuru yapmadık ve orada kalmasını tavsiye ettim. Durumumuz da iyi. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. (Nur cemaati) Biz kimseden şikayetçi değiliz. Bir zararlarını görmedim." dedi.


Kendisinin 25 yıldır cemaat içerisinde olduğunu söyleyen baba Kara TELE 1’den Fırat Yeşilçınar'a şunları söyledi:

Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risalei Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim.  Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık.

SİTE İÇERİSİNDE CEMAAT EVLERİ

Olayın yaşandığı an bina önünde olan bir görgü tanığı, “8 katlı bir binadan atlamış. Binanın olduğu yer bir site. 15 yıldır Nur Cemaati burada bu çalışmaları yapıyor. Site içerisindeki bütün evler onlara ait” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saray masrafları soruldu: "Dünyaya hükmeden biri için israf değil" Meral Akşener: Atatürk’ün anasına söven şerefsiz sarayda ağırlandı Yargının iki yüzü... MHP'liye var İmamoğlu'na yok Test Yapmayı Bıraktılar Dualı Önleme Geçtiler!