Ana Sayfa
28 Mart 2020 ( 24558 izlenme )
Reklamlar

İşte Cahit Turan'ın görevden alınma nedeni!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine son verilen Mehmet Cahit Turhan’ın Kanal İstanbul projesinin etki alanında kalan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprülerinin taşınması için yapılan ihalenin ertelenmesini istediği için görevden alındığı iddia edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre görevden alınırken yerine Adil Karaismailoğlu atandı.

Turan’ın, Kanal İstanbul projesinin etki alanında yer alan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprülerinin taşınarak yeni bir yerde inşa edilmesi için yapılan ihalenin korona virüs salgını nedeniyle ertelenmesini istediği ve bu sebeple görevden alındığı öne sürüldü.

SARAY İLE ARASINDA KRİZ ÇIKTI!
 
AKP çevrelerinden edinilen bilgilere göre, Turan’ın korana virüsünün Türkiye’de her geçen gün etkisini artırdığı bir süreçte Kanal İstanbul ile ilgili bir ihale yapılmasının kamuoyunda tepki çekeceği ve bu sebeple ertelenmesini istediği iddia edildi. Bu nedenle Turan ile Saray arasında kriz yaşandığı ve ihalenin gerçekleşmesinin ardından Erdoğan’ın görevden almayı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Fatih ERGİN Yeniçağ / Özel Haber

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti için kış yaklaşıyor!.. Emekliye yapılacak zammı açıkladılar: İşte Erdoğan'ın masasındaki oran! Kürt açılımında Akil adam Orhan Gencebay: Dolar dış güçler yüzünden yükseliyor Fatih Altaylı: B.k mu Var Bu Otelde Herkes...