Anasayfa
23 Kasım 2020 ( 290 izlenme )
Reklamlar

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2021 yılında alacağı zamlı maaş

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Cuma günü görüşülmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı bütçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maaşına zam yapılması da ön görülüyor. Yapılacak zamla birlikte Erdoğan’ın maaşı 81 bin 250 liradan 88 bin liraya yükselecek.

 
Birgün gazetesinin haberine göre, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmeleri bu hafta devam edecek. Cuma günü görüşülmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı bütçesinde Cumhurbaşkanı’nın maaşına zam yapılması da ön görülüyor. Teklife göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına 3 asgari ücret kadar zam yapılacak. Böylece Erdoğan’ın maaşı 81 bin 250 liradan 88 bin liraya çıkacak.

TBMM’de bu hafta iki önemli düzenlemede son görüşmeler gerçekleştirilecek. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2021 yılı bütçesi, Genel Kurul’da ise “enerji alanında düzenlemeler içeren torba teklif”in son maddeleri ele alınacak.

Ekim ayında TBMM Başkanlığı’na sunulan 2021 yılı bütçe teklifinde son dört kurumun bütçe görüşmeleri bu hafta yapılacak. Bugün Ticaret Bakanlığı’nın, yarın ise Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe teklifi oylanacak.

Çarşamba günü çalışmalarına ara verecek Plan ve Bütçe Komisyonu, Perşembe günü İçişleri Bakanlığı’nın bütçesini görüşecek. Cuma günü Cumhurbaşkanlığı’nın 2021 Yılı Bütçe Teklifi, komisyon gündemine gelecek. Cumhurbaşkanlığı’na ait teklifte, AKP’li Tayyip Erdoğan’a üç asgari ücret tutarında zam öngörüldü. Cumhurbaşkanı’nın maaşı, 88 bin TL’ye ulaşacak. Cumhurbaşkanlığı idaresine ayrılan bütçe de 886 milyon TL arttırılarak, 4 milyar 39 milyon 453 bin TL olacak. Muhalefet, özellikle israf harcamaların kaynağı olarak gördüğü Saray’ın bütçesinin daha düşük olması gerektiğini savunuyor.

TBMM Genel Kurulu’nun gündeminde ise 24 maddesi geçen hafta onaylanan “enerji torbası” yer alacak. Başta elektrik ve maden olmak üzere enerji alanında faaliyet gösteren çok sayıda şirkete yeni imtiyazlar tanıyan düzenleme, kaçak elektriğin bedelini ise en az beş yıl daha vatandaşa yükleyecek. Düzenlemenin perşembe gününe kadar yasalaşması bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mega Deprem Ne Zaman? Rus Uzman Açıkladı İmamoğlu'na tepki için sosyal medyadan unvanını silen akademisyen konuştu Dilimle satılıyor dedi, böyle ateş püskürdü: “Koyu Tayyipçiyim, bu saatten sonra yok sana” 5 bin Liralık atkısıyla gündem olan AKP’li Mücahit Birinci'den tepki çeken enflasyon yorumu