Ana Sayfa
18 Ocak 2022 ( 1131 izlenme )
Reklamlar

LPG'ye büyük zam geliyor

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlara bir yenisi daha ekleniyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzin ve motorinden sonra LPG'ye zam geliyor. Çarşamba gününden itibaren LPG'ye 30 ila 40 kuruş arasında değişen oranda zam yapılacak. 

Akaryakıt fiyatları ardı arkası kesilmeyen zam yağmuru ile yoluna devam ediyor. Yeni yıla zamlarla başlayan akaryakıt fiyatı için bir zam beklentisi daha oluştu. Benzinin litre fiyatı 8 Ocak’ta 63 kuruş daha zamlanarak İstanbul’da 13,56 TL olurken motorin fiyatı ise 13,70 TL’ye çıktı.

Akaryakıt sektörü kaynaklarından edinilen bilgiye göre, LPG fiyatı önümüzdeki çarşamba gününden itibaren bir kez daha zamlanacak. 30 ila 40 kuruş arasından zam beklentisi oluşan LPG fiyatı şuan hali hazırda İstanbul’da 9,06 TL’den satılıyor. Ankara’da LPG fiyatı 9,03 TL’den İzmir’de 8,86 liradan satılıyor. Türkiye'de LPG ürün fiyatlaması Cezayir'de bulunan Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılıyor.

Akaryakıt fiyatları, dolar kurundaki değişiklikler ve Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.  Akaryakıt fiyatları il ve ilçelere göre değişkenlik gösterebiliyor. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Peker’den Erdoğan mesajı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan 'çay atma' açıklaması Bir salgın da Nijerya'da patladı: Lassa ateşi Rasim Ozan fena salladı: İsteseydim İstanbul ve Ankara’yı CHP alamazdı