Anasayfa
18 Mart 2020 ( 10508 izlenme )
Reklamlar

Nadira'nın Rahminde PSA Bulundu!

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ö&len Nadira Kadirova’nın dosyasını inceleyen ailenin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, “Maktulün rahminde sadece erkeklerde olan prostat spesifik antijen (PSA) bulgusu var” dedi.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ö&len Nadira Kadirova’nın dosyasını inceleyen ailenin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, olayın boyutunu değiştirebilecek delillerin araştırılmadığını belirtti. Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’yla ilgili soruşturma takipsizlikle sonuçlanmıştı.

Dosyayı inceleyen Prof.  Dr. İlyas Doğan, savcılık kararının çelişkiler içerdiğini belirterek şöyle konuştu: “Maktulün rahminde prostat spesifik antijen (PSA) bulgusu mevcuttur. PSA sadece erkeklerde bulunan bir materyal. Bu veride yapılacak DNA tespiti ölüm olayının boyutunu değiştirebilecek kadar önemlidir.”

Doğan, takipsizlik kararında bu delile değinilmediğini kaydetti.

 "DNA'YI SİLMİŞ OLABİLİRLER"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın takipsizlik kararı verdiği Kadirova dosyasını inceleyen avukat Doğan, tespitlerini şöyle özetledi:

"Adli Tıp raporunda rahimde mesane yıkama sıvısından bahsedilmektedir. Adli Tıp uzmanları böyle bir bulgunun rahimde yabancı DNA izlerini silmek amacıyla kullanılmış olabileceği kuşkusunu dile getirmektedir. Bu husus savcılık tarafından irdelenmeye gerek görülmemiştir. Maktulün rahminde prostat spesifik antijen (PSA) bulgusu mevcuttur. Bu veride yapılacak DNA tespiti ölüm olayının boyutunu değiştirebilecek kadar önemlidir. Takipsizlik kararında bu delile hiçbir şekilde değinilmemiş ve bu delil hakkında bir değerlendirme yapılmamıştır. 

"Polis kriminal incelemesinde silahta Nadira veya başka birine ait svap tespit edilemediği ancak bu izlerin sonradan yok edilmiş olabileceği koyu cümlelerle ifade ediliyor. Buna karşılık kovuşturmaya yer yok kararında “Olayda kullanılan silahtan alınan swap inceleme sonucu geliştirilen DNA’nın ölenin DNA profili ile uyumlu olduğu...” bilgisine yer verilmiştir. Bu bilgi kriminal raporda yer almamaktadır.

 "KAPININ FOTOĞRAFI YOK"

"Maktulün kilitlediği kapının kırıldığı iddiasını doğrulayıcı yönde dosyada fotoğraf yer almamaktadır."

İ&nti&har notunun maktule ait olduğuna ilişkin ciddi bir yazı incelemesi yapılmadığı izlenimi mevcuttur."Daha da önemlisi Şirin Ünal’ın o gün bir uçak seyahati yaptığına ilişkin belge dosyada yer almamaktadır. Oysa ciddi bir delil araştırması yapılmış olsaydı olay günü Şirin Ünal ve kızı arasında yapılan telefon görüşmelerinin HTS kayıtlarına da yer verilmesi gerekirdi. Böylece Şirin Ünal’ın telefonda konuşurken nerede bulunduğu kamuoyu vicdanını tatmin edecek şekilde tespit edilmeliydi.

"OBJEKTİFLİK KUŞKULU"

"Bir ö&lüm olayı Türkiye’den sınır dışı edilme endişesi taşıyan kişilerin ifadeleri gerekçe gösterilerek kapatılmak istenmektedir. Objektif ve bilimsel delil araştırması yapıldığı kuşkulu görünmektedir. Dosyada yer alan mesajlar i&nti&har ettiği söylenen kişinin hayat dolu ve gelecek kaygısı taşıyan bir genç kadın ile karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir.

"DOSYADAKİ SAATLER ÇELİŞKİLİ"

"Dosyada, savcılık anlatımında 21.30’da Yaşamkent Mahallesi Polis Merkezi’ne ölüm olayının ihbar edildiği bilgisi verilmekte. Buna karşılık dosyada ölüm saati 21.52 olarak verilmiştir. Buna rağmen adli tıp raporunda ö&lümün 36 saat öncesine kadar uzatılması ciddi bir çelişkidir."

yuzdeyuzhaber

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her dediği çıkan adam Meriç Köyatası, enflasyonun açıklanmasının ardından Şubat ve Mart'ta neler olacağını açıkladı Yeni yıl gelmeden zam haberi geldi 11 yaşındaki çocuğu istismar eden Fatih Şağban hakim karşısına çıktı! Trump ve Biden'ı suçladı Sabah yazarı Engin Ardıç sokağa çıkma yasağını eleştirdi