Anasayfa
07 Ocak 2022 ( 3577 izlenme )
Reklamlar

Sedat Peker'in videolarında bahsettiği Taner Ay hayatını kaybetti! Geriye sosyal medya hesabında bıraktığı not kaldı

Almanya’nın uyuşturucu, silah ve kadın ticareti yapmakla suçlayıp yasakladığı (2018) Osmanen Germania’nın (Almanyalı Osmanlılar) yöneticilerinden olduğu iddia edilen Taner Ay Bulgaristan'da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Hakan Fidan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gibi isimlerle fotoğrafları bulunan Ay Beştepe’den, Özel Harekât Dairesi’nden, Yargı Yılı açılış töreninden fotoğraflar da paylaşıyordu.

İş insanı kimliğiyle de bilinen Taner Ay’ın yöneticisi olduğu iddia edilen Osmanen Germania 2018 yılında uyuşturucu, kadın ve yasadışı silah ticareti suçlamalarıyla kapatılarak suç örgütü kabul edilmişti. 

Almanya medyasında Taner Ay’ın Osmanen Germania’nın Duisburg temsilcilerinden olduğu iddiaları yer almıştı. Sedat Peker de yayımladığı videolardan birinde AK Parti MKYK Üyesi ve eski Milletvekili Metin Külünk’ün Osmanen Germania’ya para yolladığını söylemişti.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Almanya’ da bir çok ticari işletmesi olan ayrıca Almanya’nın en büyük hastanelerinden City Klinik Şehir Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Taner Ay, Kırşehir Belediyespor’u süper lige çıkarma sözü vermişti.

Sedat Peker’in “Metin Külünk söyledi ben de para gönderdim” dediği ve Almanya’da 2016’dan bu yana yasaklı olan “Osmanen Germania” (Almanyalı Osmanlılar) derneğinin yöneticilerinden Taner Ay’ın, dönemin Başbakanı, mevcut Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile aynı masada oturarak çay içtiği bir fotoğrafın ortaya çıkmasıyla, mafya lideri Peker’ in para gönderme mevzusunda Taner Ay’ı işaret ettiği ulusal basında geniş yer bulmuştu.

Taner Ay’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Metin Külünk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gibi devlet büyükleri ile sosyal medya hesaplarındaki fotoğraf paylaşımları dikkat çekmişti. Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş’tan adaylık açıklaması. Akşener’i işaret etti Fatih Altaylı’dan Türklere hakaret eden Afgan şahsa tepki: "Karısını, kızını bırakıp kaçan bir ‘itten’ ders alıyoruz!" AKP milletvekilinin evinde yaşamına son verdi Mansur Yavaş'tan büyük açılım