Süleyman Demirel 2023 seçiminin sonucunu yıllar önceden açıklamış

6164 izlenme 16 Ağustos 2022
Reklamlar
Süleyman Demirel’in yıllar önce TRT’de katıldığı bir programdaki konuşması dikkat çekti. Enflasyona değinen Süleyman Demirel "Esasen enflasyon devletleri yıkan bir olaydır. Hırsızlıktan, soygundan, fuhuşa kadar hemen hemen bütün yolları açar" demişti. 

OdaTV'nin haberine göre, sosyal medya platformlarında paylaşılan videoda, Süleyman Demirel yanında Bülent Ecevit, Mesut Yılmaz ve Erdal İnönü varken enflasyonla ilgili düşüncelerini TRT'de katıldığı bir programda açıkladı.

Demirel "Türkiye’nin birinci sorunun o yıllarda enflasyon" olduğunu söylemesi dikkat çekti. 

Sanki 2023 seçiminin sonucunu yıllar önce görmüş gibi açıklama yapan Süleyman Demirel enflasyonun önemini vurguladı ve halkın bütünlüğü için önemli olduğunun altını çizdi. Demirel'in o videosu gündem oldu. 

Demirel videoda "Doğrudur Türkiye'nin birinci sorunudur enflasyondur. Hakikaten bugün, enflasyon dediğimiz halk günlük yaşar. Halkın birinci sorunu geçim sıkıntısıdır. Esasen enflasyon devletleri yıkan bir olaydır. Milletleri içinden bozan bir olaydır. Esasen enflasyon sadece pahalılık olayı da değildir. Ahlakı bozar. Borcu olan borcunu ödeyemez. Alacağı olan alacağını alamaz. Hırsızlıktan, soygundan, fuhuşa kadar hemen hemen bütün yolları açar. Toplumun içini bozan bir olaydır. Onun için Batılılar enflasyona bir numaralı halk düşmanı derler. Tek kollu canavar derler" diye konuşmuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir'in ardından Balıkesir de alev alev yanıyor Barış Yarkadaş ’tan olay iddia: Beşar Esad Kılıçdaroğlu’na haber yolladı Skandalın büyüğü Arda Turan'dan geldi; 19 Mayıs'ı 23 Nisan yaptı Çin Aşısı Hakkında Ortalığı Karıştıracak Uyarılar!