Anasayfa
03 Nisan 2020 ( 7698 izlenme )
Reklamlar

'Türkiye'de 59 Bin 200 Kişi Hayatını Kaybedecek'''

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan mecliste yaptığı konuşmada, 12 Nisan 2019 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlatılan raporda, “160 bin kişinin normal serviste, 24 bin kişinin ise yoğun bakıma yatacağı öngörülüyor. 59 bin 200 kişinin ise hayatını kaybedeceği belirtiliyor” dedi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 12 Nisan 2019 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlatılan rapora dikkat çekti.

Türkkan, "Sağlık Bakanlığınca hazırlatılan planın 130.sayfası; Yaklaşan pandemi durumunda hastaneye başvuranların yüzde 15'inin yoğun bakıma yatacağı öngörülüyor. Orta şiddetli bir senaryoda 16 milyon vaka görülebileceği, 8 milyon klinik başvurusu olacağı, 160 bin kişinin normal serviste, 24 bin kişinin ise yoğun bakıma yatacağı öngörülüyor. 59 bin 200 kişinin ise hayatını kaybedeceği belirtiliyor. Şu anki duruma baktığımızda rakamlar durumun ciddiyetini, Hükumetin ise krizi yönetmede hantal olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

lutfuturkkan001.png

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Akit'ten Erdoğan’ın görevden aldığı Boğaziçi Rektörü Melih Bulu ile ilgili akıllara durgunluk veren yorum Yılmaz Özdil Türkiye'yi imha etmek için yapılan gizli planı açıkladı: Siz vatan hainisiniz Berfin Özek, kendisini bu hale getireni affetti Fatih Altaylı'dan Cemile Taşdemir'e: Türbanlı olmak önüne gelene istediğin gibi saldırma ve hakaret etme özgürlüğü mü sağlıyor, ben de pantolonluyum!