Anasayfa
15 Temmuz 2021 ( 1492 izlenme )
Reklamlar

Yeni Akit'ten Erdoğan’ın görevden aldığı Boğaziçi Rektörü Melih Bulu ile ilgili akıllara durgunluk veren yorum

İktidara yakın Yeni Akit gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmasını bir darbe girişimi olarak nitelendirerek "Erdoğan bunun hesabını sorar, yanlarına bırakmaz" ifadelerini kullandı...

Boğaziçi Üniversitesi’ne 6 ay önce rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevinden alındı.

Akit TV'de Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Melih Bulu'nun görevden alınması ile ilgili açıklamalara bulundu.

"ERDOĞAN BUNUN HESABINI SORAR"

"6 ay sonra, hem de 15 Temmuz'un yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı. Kimse bana hikaye anlatmasın" diyen Karahasanoğlu, görevden alma işleminin bir darbe girişimi olduğunu belirterek, "Erdoğan bunun hesabını sorar, yanlarına bırakmaz" ifadelerini kullandı.


Karahasanoğlu şunları söyledi:

"Ben diyorum ki, darbeciler iş başında. Nasıl iş başında; hala Türkiye'de sivil idare yok. Nasıl sivil idare yok; bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 ay önce Boğaziçi Rektörü olarak atadığı Melih Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı.

6 ay sonra, hem de 15 Temmuz'un yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı. Kimse bana hikaye anlatmasın.

Tayyip Erdoğan bunun hesabını sorar. Ömrümüz varsa göreceğiz. Onların yanına bırakmaz ama şu an işte bir darbe girişimi daha budur."

Yeni Akit gazetesi de Karahasanoğlu'nun bu açıklamalarını haberleştirerek "Melih Bulu'ya görevi bıraktırmak darbe girişimidir" manşetini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kim Milyoner olmak ister yarışmasında skandal Hastane ücretlerine büyük zam Trump’a cevap veremeyen Hilal Kaplan, Kılıçdaroğlu’na çattı! AKP’lilerin hocası değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek ilkenin değiştirilmesini istedi