Binali Yıldırım'ın 'su' ve 'ulaşım' çarkı

3138 izlenme13 Mayıs 2019
Reklamlar
Ekrem İmamoğlu'nun "Her şey güzel olacak" sloganını çalan AKP, şimdi de vaatlerini çaldı. Binali Yıldırım, İmamoğlu'nun öğrenci akbili ve su faturasında indirim sözünü kendi vaadi gibi sunarak " İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun. #DahaGüzelOlacak" yazdı. Binali Yıldırım'a sosyal medyadan tepki yağdı. Binali Yıldırım'ın 31 Mart Seçimleri'inden önce suya %40 indirim yapılamayacağını, ulaşıma daha fazla destek verilemeyeceğini anlattığı görüntüler ortaya çıktı

İstanbul halkının oyları ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nin hukuksuz kararı sonrası mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, ulaşım ve su fiyatlarında indirim yapılması talimatı vermişti. Binali Yıldırım, İmamoğlu'nun projelerini kendi vaadi gibi sunarak "İstanbullulara müjdeli haber" dedi. İmamoğlu sayesinde yapılan indirim sonrası binlerce kullanıcı Ekrem Emamoğlu'na teşekkür etti.

Sosyal medya, sloganından sonra projesi de AKP tarafından çalınan Ekrem İmamoğlu'nu konuşuyor. Binali Yıldırım, İmamoğlu'nun vaatlerini kendi projesi gibi sunarak "İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun. #DahaGüzelOlacak" yazdı.

İmamoğlu'nun tweet'inin ardından İBB Meclisi'nde İmamoğlu'nun projeleri arasında yer alan indirimler yapıldı. İmamoğlu'nun sadece 17 gün süren başkanlığının etkisiyle AKP'nin 17 yıldır yapamadığı indirim yapılmış oldu. Sosyal medyada binlerce kullanıcı İstanbul halkına hizmetinden ötürü, Yıldırım'ın tweet'inin altında Ekrem İmamoğlu'na teşekkür etti. 

UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Binali Yıldırım'ın 31 Mart Seçimleri'ne günler kala Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında  suya %40 indirim yapılamayacağı, ulaşımda indirim yapılamayacağını anlattığı görüntüler ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları, "Binali Bey, hangisi gerçek sizsiniz? Hanginiz doğru söylüyor? Daha geçen gün suya %40 indirim yapılamayacağını, ulaşımı daha fazla desteklemeyeceğinizi anlatıyordunuz" diyerek tepki gösterdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu ülkelere korona virüs uğramadı! Erdoğan’dan Saadet Partisi’ne ‘birleşelim’ teklifi Üniversitede Arapça İstiklal Marşı skandalı! Erdoğan'ın kütüğünü sorgulayan 3 kişiye 10 yıl hapis