Home
02 Temmuz 2019 ( 4982 izlenme )
Reklamlar

Binali Yıldırım o görevi kabul etmedi

Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Haziran seçimlerinde büyük bir oy farkı ile kaybeden Binali Yıldırım'a Cumhurbaşkanlığı yardımcılığını teklif ettiğini ancak Yıldırım'ın bu görevi kabul etmediğini yazdı. 

23 Haziran seçimleri sonrasında kabine değişikliği iddialarına net yanıt vermeyen Erdoğan'ın spekülasyonları artırdığını söyleyen Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, "Erdoğan 11 Temmuz'da yapılacak AKP MKYK toplantısını ve 15 Temmuz törenlerini bekleyecek. Ancak net olan bir şey var, saraydaki çok sınırlı sayıda kişinin dışında kimse Erdoğan'ın ne yapacağını bilmiyor" ifadelerini kullandı. Göktuğ, Erdoğan'ın Binali Yıldırım'a Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevini teklif ettiğini söyleyerek, "Binali Yıldırım kabul etmedi. 

Bu yüzden yeni Bakanlar Kurulu Japonya seyahati sonrasına ertelendi" diye yazdı. "Kabine ve AKP vitrininde değişiklik beklentisi 31 Mart öncesinden beri var. 23 Haziran'dan sonra AKP'de kazan çok hararetli bir şekilde kaynıyor."Erdoğan Türkiye'ye döndükten sonra neşteri kökten vuracak. Kabinede sadece 4 Bakanın yeri garanti" diyen de var..."Erdoğan, köklü değişiklik yapmaz. Yaparsa kendini inkar olur. En fazla 3-4 Bakan değiştirmekle yetinir" iddiasında bulunanlar da mevcut. Vitrinlerde yapılacak değişim (!) için çok ihtiyatlı yaklaşan bir kesim de var AKP içinde.

Yurt Gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'AKP'li İşadamları 200 Milyar Dolar Kaçırdı' Mahkemeden "İnek Duası" kararı AKP’li vekilden asgari ücretle ilgili garip açıklama Yandaş medyada kriz büyüyor: 'Aşağı doğru yuvarlanıyor!'