Efsanevi sanatçı Cüneyt Arkın'dan andımız paylaşımı. Öyle bir başlık koydu ki düşüncelere dalacaksınız

594 izlenme 16 Mart 2021
Reklamlar
Andımızın kaldırılması kararına tepki gösteren isimlerden biri de usta sanatçı Cüneyt Arkın oldu. Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından Andımız'ın okunduğu bir video paylaşarak alınan karara tepki gösterdi.

Danıştay 8. Dairesi’nin 2018 yılında “Andımız kaldırılamaz” kararı hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Millî Eğitim Bakanlığı, dairenin bu kararını temyize götürdü. Temyiz başvurusunun ardından dosya Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun önüne geldi.

Kurul da Andımız ile ilgili nihai kararı verdi. Buna göre Kurul, MEB'in itirazını oy çokluğu ile kabul ederek, Danıştay 8. Dairesi'nin yönetmeliği iptal eden kararını kaldırmış oldu.

Bu karar uyarınca okullarda Andımızın okullarda okunmaması uygulamasına devam edilecek.     

CÜNEYT ARKIN DA PAYLAŞTI

Andımızın kaldırılması kararına yönelik bir tepki de usta sanatçı Cüneyt Arkın'dan geldi. Arkın, konu ile ilgili sosyal medya hesabından Yeşilçam filminden Andımız'ın okunduğu bir bölümü paylaşarak "Önce hayaller ölür" ifadesini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bomba iddia. Saray'da Sedat Peker pazarlığı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan koronavirüs açıklaması: İlk kaybımızı verdik, yayılıyor Market devi iflas etti Fatih Tezcan gözaltına alındı.