Home
06 Mayıs 2019 ( 423 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı da referandum seçimleri de şaibelidir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK’nın kararının ardından yurttaşlarla bir araya gelerek karara ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun konuşması "YSK istifa", "hırsız YSK", "hırsız Tayyip" sloganlarıyla kesildi.

YSK’nın İstanbul kararının ardından İstanbullularla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, karara ilişkin açıklamada bulundu. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen binlerce vatandaşın toplandığı alana seslenen Ekrem İmamoğlu tezahüratların arasında konuşmalarına ara vermek zorunda kaldı.

Aslında Ramazan’ın ilk günü orucumuzu açtık dualarımızı ettik. Ben Sultanbeyili’deydim, beni ilçemdeki insanlar tanır. Ben Ramazanları bu şehrin insanlarının sofralarında geçiririm. Ramazan ayı kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede kul hakkı yensin istemiyoruz. Biz çocuklarımızın geleceği aydınlık olsun istiyoruz, gençlerimiz başka ülkelerin hayalini kursun istemiyoruz. İnsanlara bol bereket dinledik. İşsizliğin 5 milyonu aştığı bu çağda işsizliğin sona ermesini istedik.

'AA'NIN UTANMAZ YÖNETİCİLERİ

"Yola çıktığımızda devletin hiçbir imkanı yanımızda yoktu, siz vardınız, halk vardı. Bu şehrin kadınları, teyzeleri vardı nineleri vardı. Emeğimizi çalmaya çalıştılar. İş birlikçi AA’nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadı. Belki de yüzyılın medya rezilliğini yaşattılar bize. O gece demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti alelacele '3 bin oyla kazandık' diye açıklama yaptılar. Günün sonunda 31 Mart’tan sonra akıllarındaki tüm şeytanlıkları kendileri kazanmayınca gerekçe olarak ürettiler. Her gerekçeleri çürüdü ne için biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık inan ki “Atı alan Üsküdar’ı geçti” diyecekti dedirtmedik."

AĞLAMASINLAR SİLSİNLER GÖZ YAŞLARINI

"Demokrasimizi, cumhuriyetimizi, bu şehrin dünyaya olan itibarını ayaklar altına insanlar olabilir. Biz bu milletin evlatları 82 milyon insan, bir avuç insana asla bu değerlerini yok ettirmeyeceğiz. Biz asla vazgeçemeyeceğiz. Biz süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye kararlıyız. İstanbul'un her yerinde insanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Bir an için umutsuz olabilirler. Sultanbeyli'den geliyorum. O mahallede gözyaşı döken genç kızlarımız, erkeklerimiz vardı. Ağlamasınlar, silsinler gözyaşlarını buradayız, hep beraber çalışacağız. Bizden kavga bekleyenler, bizden huzursuzluk umanlar, bizden bu ülke adına birtakım unsurlar üzerinden kendi emellerine dönük hareketler bekleyenleri şaşırtacağız. Yarından itibaren her adımı sizinle paylaşacağım. Yarın sabah Ankara'ya gideceğim, CHP yöneticileriyle, genel başkanımla bulaşacağım. İttifak partilerimizle konuşacağım. Herkesle konuşacağımız."

"YSK çıkmış karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraza göre seçimi iptal etmişmiş. Aynı kurullarla Cumhurbaşkanı seçtin. Anayasa değişikliği yaptın o zaman Cumhurbaşkanı seçimi de Anayasa referandumu da şaibelidir. Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış İmamoğlu eline pusulaları aldı ve tane tane anlattı: Böyle bir komedi yok! AKP YÜZDE 30'UN ALTINDA,ERDOĞAN PANİKTE! Maçoğlu’ndan bir örnek kara daha: Belediye yardımı alamayacaklar!..