Home
28 Haziran 2019 ( 4369 izlenme )
Reklamlar

İBB Genel Sekreteri ve tüm yardımcıları istifa etti

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı olarak yaptığı ilk mesai gününde, son dakika gelişmesi yaşandı. İBB'nin mevcut Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 7 yardımcısı ve hukuk müşaviri ile birlikte istifa ettiğini duyurdu. Baraçlı, 31 Mart sonrası İmamoğlu ile yaşadığı "makam araçları" polemiğiyle de gündeme gelmişti..

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan ortak bir açıklama yaparak kendi istekleri ile görevlerini bıraktıklarını duyurdular..

İMAMOĞLU “23 HAZİRAN’DAN SONRA GÖRÜŞÜRÜZ” DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu, mazbatası elinden alındıktan sonra yaptığı bir açıklamada, 31 Mart’tan sonraki 18 günlük İBB Başkanlığı döneminde İBB’de çok sayıda makam aracı tespit ettiklerini söylemişti.

İmamoğlu, İBB bünyesinde 643 yöneticiye karşılık 1717 makam aracı; 48 yöneticinin bulunduğu İETT'de 150 kiralık makam aracı bulunduğu, İBB'ye bağlı İSKİ'nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğunu duyurmuştu. İmamoğlu’nun bu sözlerini Baraçlı yalanlamış, İmamoğlu da “Bir genel sekreter, kahvaltı verip insanları kışkırtmaz. Onun için muhatabım değil. 24 Haziran’da Sayın Genel Sekreter, size makam arabalarınızı gösteririm” demişti...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüs tedavisinde başarılı olan ilaç neden toplatıldı? Kırılma 7.2 büyüklüğündeki bir depremi tetikeyebilir Tabloyu iyi göstermek için hayatını kaybedenleri de diriltelim "Türkiye ekonomisini yok edeceğim"