Home
2019-07-09 05:41:55 ( 9291 izlenme )
Reklamlar

İşte Ali Babacan’ın partisine katılacağı konuşulan isimler

Babacan’ın ardından AK Parti’den başka istifaların da olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ali Babacan’ın kuracağı partiye AK Parti’de birçok önemli görevde yer alan bazı isimlerin katılacağı ifade ediliyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın adının anıldığı yeni partide hareketlilik hız kazandı. Babacan’ın AK Parti’den istifası ile yeni parti iddiaları resmiyet kazanırken, AK Parti’den başka istifaların da olmasına kesin gözüyle bakılıyor.40’a yakın vekilin AK Parti’den istifa ederek yeni parti saflarında yer alacağı iddiaları kulislerde konuşulurken, yeni partide yer alacak ilk isimler de belli olmaya başladı.

Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eski Başbakan Yardımcısı Prof. Beşir Atalay, Diyanet’ten sorumlu eski Devlet Bakanı Prof. Mehmet Aydın ve Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün’ün aralarında bulunduğu isimlerin önümüzdeki günlerde AK Parti’den istifa edecekleri belirtildi.Öte yandan eski AK Parti MKYK üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can’ın da yeni parti çalışmaları içinde yer alacağı konuşuluyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım ve İmamoğlu hangi kanalda tartışacak? İşte Yıldırım’ın isteği CHP İstanbul Adayı İmamoğlu'ndan 23 Haziran Mesajı: Hesaplaşmanın Vakti Değil Can Ataklı'dan çok konuşulacak Ankara kulisi: Soylu'nun bileti... Benzine 27 kuruş zam bekleniyor