Home
27 Şubat 2020 ( 851 izlenme )
Reklamlar

Tahran'da yarın cuma namazı kılınmayacak

Çin'den sonra koronavirüs nedeniyle ö&lü sayısının en yüksek olduğu İran''ın başkenti Tahran'da, virüs salgını nedeniyle yarın cuma namazı kılınmayacağı açıklandı. Tahran Cuma Namazları Düzenleme Merkezi'nden yapılan açıklamada, İran Cuma İmamları Politika Belirleme Konseyi'nin bu hafta başkentte cuma namazı kılınmaması kararı aldığı belirtildi.

KORONAVİRÜSÜN YAYILMAMASI İÇİN CUMA KILINMAYACAK

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, dün yaptığı açıklamada, koronavirüs vakasının yayılmasını engellemek amacıyla salgının yoğun olduğu yerlerde cuma namazlarının kılınmayacağını ifade etmişti.

Ö&LÜ SAYISI 26'YA YÜKSELDİ

İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 3 kişi daha hayatını kaybederken, ö&lü sayısı 26'ya, vaka sayısı 245'e yükseldi. İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu, dün yaptığı açıklamada ülkede yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 19'a, vaka sayısının 139'a yükseldiğini duyurmuştu.

İRANLI BİR YETKİLİ DAHA VİRÜSE YAKALANDI

Öte yandan İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur da koronavirüse yakalandığı duyurdu. Aynı zamanda Kum Milletvekilli olan Zünnur, yayınladığı video kaydında yapılan testlerinin pozitif çıktığını ve karantina altında olduğunu ifade etti. Zünnur, virüsün yayılmakta olduğunu ancak endişe edilmemesi gerektiğini vurgulayarak koronavirüsü yeneceklerini kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sokağa çıkma yasağı ve OHAL ilan edilecek mi? İlker Başbuğ'dan Erdoğan'a: O Kanun Çıkmasaydı... CHP ilk defa anket sonuçlarına göre birinci parti çıktı! Yeni partilerin seçime girmemesi için formül bulunmuş!