Ana Sayfa
24 Şubat 2020 ( 1202 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Mehmet Metiner'den partisine tepki!

AKP İstanbul eski Milletvekili Mehmet Metiner, partideki bazı bürokratlara tepki göstererek "Bunlara bakanlar partimizden soğuyor" dedi.
AKP'li Mehmet Metiner, kişisel Twitter hesabında 'Reis'e yazık, partimize ve davamıza yazık' başlıklı yazısını paylaştı. Partisine yönelik özeleştiride bulunan Metiner, bazı isimleri kibir ve kıskançlıkla suçladı.

"Dün gece kızımla İstanbul Sabiha Gökçen'den Ankara'ya dönüyoruz. VIP otobüsünde bir baktım devletin önemli bir medya biriminin genel müdürü. Adını vermeyeceğim. Her yerinden kibir akıyor. O ne biçim afratafra öyle. Ne selam ne merhaba. Ne tebessüm. İçim cız etti. Bu mu dedim" ifadesini kullanan Metiner, şöyle devam etti:

'BİZ BİLE SOĞUYORSAK GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN'
 
"Bu tür insanlar caka satsınlar diye mi gece gündüz ölümüne risk üstlenerek mücadele ediyoruz? Kim seçer bunları? Kim getirir böylesine tepe noktalara koyar? Şu veya bu kişiye yakınlık... Şu veya bu şehirden olmak... Şu veya bu şehirden olmak... Gerçekten yeter artık.

Bu ölçütler bir kenara bırakılmalı. Kibir ve kıskançlık abidesi isimler şu veya bu kişiye yakınlar diye önemli mevkilere getirilmemeli. Bu insanları gördükçe biz bile soğuyorsak gerisini varın siz düşünün...”

'SANIRSINIZ Kİ PAŞA ÇOCUĞU'

"Devamında “Bir başka önemli kurumun yönetim kurulu başkanı ise burnundan kıl aldırmıyor. Kimsenin telefonuna çıkmaz. Öyle her ölümlüye randevu vermez. Sanırsınız ki paşa çocuğu. Sanırsınız ki beyzade. Sanırsınız ki veliaht. Kendisine emanet edilen kurumu kendine ait biliyor. Kral sanki. Sırtını kime dayamışsa artık gayrısını gözü görmüyor. Dava hassasiyeti mi? Ne gezer. Enaniyet her şeyin üstünde. Dahası var kalsın” ifadesini kullanan Metiner, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu isimler bizi içerden çürütüyor... Davamızı zehirliyor... Bunlara bakanlar davadan da partiden de soğuyorlar...

Partinin yeniden yapılandığı dönemde... Yeni Ömer'lerin arandığı bir dönemde... Bürokrasideki bu unsurlara da kimin yakını olurlarsa olsunlar neşter atılmalı...

Teşkilatların gece gündüz çalışıp topladığı puanları... Reis'in cansiperane halkçı mücadelesiyle elde ettiği başarıları... Bu enaniyet baronlarının silip süpürmesine 'artık dur' denilmeli..."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siyasette "minnoş" polemiği... AKP'den Akşener'e tepki İstifa Eden Muharrem İnce CHP'ye Verdi Veriştirdi! Ve MHP'den ilk isyan sesi: Kimse hak etmediği gibi... Sigara artık orada da yasak olacak