Burhan Kuzu’dan ölmeden önce şok itiraf. DEVA Partili İdris Şahin canlı yayında açıkladı

3273 izlenme 17 Mart 2022
Reklamlar
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kurucularından AKP’li Burhan Kuzu’nun ölmeden önce kendisine yaptığı itirafı açıkladı…

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Cem TV'de Atakan Sönmez ve CHP 4. Dönem Milletvekili Ali Özgündüz'ün birlikte hazırlayıp sundukları "Not Defteri" programına konuk oldu.

AKP’nin ve MHP’nin ortak hazırladığı Seçim Kanunu'nda yapılması teklif edilen değişiklikle Cumhurbaşkanı'nın seçim yasaklarından muaf tutulmasının Anayasa'ya aykırılık teşkil edip etmeyeceği yönündeki soruya da yanıt veren İdris Şahin, bu maddenin kesinlikle Anayasa'ya aykırı olduğunu ve DEVA Partisi olarak ana muhalefet partisinin değişikliği Anayasa Mahkemesi'ne götürmesi gerektiği yönünde görüş belirttiklerini ve kendilerinin de bu konuda her türlü hukuki desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.


BURHAN KUZU’DAN BAŞKANLIK SİSTEMİ İTİRAFI

DEVA Partili Şahin, programda Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kurucularından AKP’li Burhan Kuzu’nun ölmeden önce kendisine yaptığı şok itirafı da açıkladı.

“AH İDRİS’İM SORMA…”

Kendisinin Kuzu'ya “Hocam başkanlık sistemi diye tutturdun, bütün yetkileri bir adama teslim ettin. Bu muydu senin istediğin başkanlık sistemi?” dediğini aktaran Şahin, Kuzu'nun ise kendisine cevaben, "Ah İdris'im sorma” dediğini söyledi.

Bugünkü AK Parti milletvekillerine de seslenen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, geçmiş hatalardan ders çıkartarak başka yanlışlara sebebiyet vermemeleri gerektiğini söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kandilli - 20 yıldır böylesi olmadı AKP’li ilçe yöneticisi zam tepkisi gösteren vatandaşa hakaret etti! Gaziantep’te yaşayan Suriyeli avukatlar Türkiye’deki Suriyelileri Türklere karşı birlik olmaya çağırdı. “Türkiye hükümeti bize ne yapabilir ki?” Prof. Dr. Ahmet Ercan: Göçük altında kurtarılmayı bekleyen 74 bin kişi var