Ana Sayfa
02 Mayıs 2020 ( 10789 izlenme )
Reklamlar

CHP'ye hakaret eden İsmail Türüt geri adım attı

İsmail Türüt, geçtiğimiz günlerde katıldığı sahur programında 'CHP olsaydı herkes ölmüştü' şeklinde açıklamaları ile ilgili "Söylediklerimi abarttım" dedi.

Sanatçı İsmail Türüt, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV'deki sahur programında 'CHP olsaydı herkes ölmüştü' şeklinde ifadeler kullanmıştı. Türüt, yaptığı açıklamalar ile ilgili Rize'de yayın yapan flash53 internet haber sitesinin Youtube kanalına konuştu. CHP hakkında yapığı söylemleri için Türüt, "Ben CHP’ye düşman değilim, CHP olsa gerçekten bu ülkenin yarısı ölürdü dedim, bu biraz abartı oldu, biraz fazlaya kaçtı" dedi.

Türüt, şöyle konuştu:

"CHP'YE DÜŞMAN DEĞİLİM, AKP BANA ZULÜM YAPTI"

"Ben şuan da partiyi yönetenlerden bahsediyorum, yoksa CHP’li akrabalarım var benim. Rize’nin il başkanlığını yıllarca yapan amcam var, Hasan Türüt. Yani ben CHP’ye düşman değilim. Ona oy verenler bizim insanımızdır, ona müthiş saygım var. Ama bazı gerçekleri de söylemeden edemeyeceğim. Bana şimdi AKP yalakası diyorlar, burada 1 dakika durun. AKP tarafından 15 yıl bu ülkede bana zulüm yapıldı. Başındaki Cumhurbaşkanımızı kimse tanımadan ben tanırdım. Ben AKP yalakası falan onları da kabul etmem. Ben doğruları söylemeye çalışan bir adamım. CHP’liler şehir hastanelerine şiddetle karşı çıktılar. Bu süreçte bakın bu hastaneler gerçekten çokta işimize yaradılar. Ondan sonra ‘Biz öyle bir şey demedik’ diye söylediklerini inkar ediyorlar. Bu da benim gücüme gitti"

"SÖYLEDİKLERİM BİRAZ ABARTI OLDU"

Söylediklerinin biraz abartı olduğunu fakat yine de kendi düşüncesini söylediğini dile getiren Türüt “Şöyle bir düşündüm, bu iktidar olmasa da CHP olsa gerçekten bu ülkenin yarısı ölürdü dedim, bu biraz abartı oldu, biraz fazlaya kaçtı. zaten onlarında ağrına bu gitti. Zannediyorum mahkemeye vermişler, RTÜK’e şikayet etmişler. Ne yaparsa yapsınlar. Ben biraz gerçekten fazla abarttım ama bu dönemde, bu süreçte bunlar gibi CHP’nin bu işi yönetebileceğini düşünmüyorum. Bu benim düşüncem. Düşünce özgürlüğü vardır güzel kardeşim. Düşünce özgürlüğüne CHP’liler çok önem verir. Bende düşüncemi söyledim. Katılırsınız katılmazsınız ama bu benim düşüncem. Madem ki fikir özgürlüğü var, madem ki düşünce özgürlüğü var” şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Ve Bahçeli İkilisine Şok! Prof. Dr. Ahmet Ercan: Göçük altında kurtarılmayı bekleyen 74 bin kişi var Yeşim Salkım'dan Furkan Bölükbaşı'na sert sözler: "Kim bu d*l israfı" Reşit Karabacak son yolcuğuna uğurlandı