Ece Üner tek cümleyle Bakan Nebati'yi topa tuttu

1107 izlenme 18 Ocak 2022
Reklamlar
Sunucu Ece Üner, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye gönderme yaparak yeni yıldaki zamları eleştirdi.

Sunucu Ece Üner, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Gözlerimin içine bakar mısınız Gülçin Hanım. Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” sözlerine gönderme yaparak yeni yıldaki zamları eleştirdi.

Üner Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Gözlerdeki ışıltı da faturalara yansıtıldıysa demek. Zam yağmuru başladı" ifadesini kullandı.


Bakan Nebati, yeni sistemdeki rakamlara ilişkin soruya ise ilginç bir yanıt verdi. Nebati, program sunucusunun son mevduat uygulamasının ardından sonuçlara dair rakamlarını sorması üzerine, “Rakam vermeyeyim şimdi. Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz gözlerimde? diye sordu.

Sunucu ise “Orada o sevinci görüyorum ama rakamları duymayı isterim. Ekonomi rakam işi” demesi üzerine Nebati şu ifadeleri kullandı:

“Ekonomi rakam işi, ekonomi temenni işi, ekonomi güven işi, ekonomi istikrar işi, beklenti işi Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” diyerek soruya net bir yanıt vermedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Altaylı'dan Ali Erbaş'a 'Atatürk'e lanet' tepkisi: Meral Akşener'den Ekrem İmamoğlu'na Pervin Buldan yanıtı! Saadet "olabilir" dedi şartlarını açıkladı Ahmet Hakan iktidara başkaldırdı. Ahmet Bey de gemiden inmeye kadar verdi