Ana Sayfa
18 Ocak 2022 ( 2648 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın ziyaret ettiği şehirde 'taciz' depremi: Yüzlerce kişi AKP'den istifa etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bugün bir açılış törenine katıldığı Aydın'ın Germencik ilçesinde 872 kişi AKP'den istifa etti. İstifaların daha da artacağı ve nedeninin parti yöneticileri hakkındaki taciz iddiaları olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’daki Batı Kipaş Kağıt Fabrikası’nın açılış törenine katılırken, Erdoğan'ın Aydın programına davet mesajı içeren Kuşadası'ndaki afişlerin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yırtılıp sökülmek istenildiği belirtildi. 

Erdoğan’ın geldiği Aydın’da, çok sayıda kişinin AKP’den istifa ettiği kaydedildi. Son bir hafta içerisinde Germencik ilçesinde aralarında İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Öz Akmazlar’ın da bulunduğu AKP'ye kayıtlı 872 kişinin partiden istifa ettiği belirtildi. Üyelerin istifa gerekçelerine, AKP ilçe yönetimine gösterilen tepki, çalışmalara gereken hassasiyetin gösterilmemesi, parti yöneticileri hakkındaki taciz iddialarını dayanak gösterdiği ifade edildi. 

'İSTİFALAR ARTACAK'

Öte yandan yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, sadece Germencik ilçesinde değil, Aydın genelinde de AKP içinde son zamanlarda ciddi rahatsızlıkların olduğu ve istifaların önümüzdeki günlerde artacağı belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konyaaltı Sahili’nde büyük vurgun Fenerbahçe'ye getirilen taraftar yasağı hakkında yeni gelişme Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bebek mezarlarına 'balyozlu saldırı' düzenlendi 'İnşallah Yanılırım Ama Artık Suriye'de..