AKP ilçe binasında neler yaşandı?

3379 izlenme 01 Ekim 2021
Reklamlar
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mezitli İlçe Binası’nda rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan polis memuru N.E’nin hakarete uğraması nedeniyle intihar ettiğine ilişkin, intihar eden polis memurunun babasının iddialarını gündeme taşıdı.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “AKP Mezitli İlçe Binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan bir polis kızımız, AKP ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğrar ve aynen şunu söyler: ‘Görevli polis nerede? Ben burada polis azarlamaktan bıktım.’ Bunun üzerine kendisini uyaran polisi AKP Mezitli ilçe başkanına şikayet eder, sicilini ister. AKP Mezitli İlçe Başkanı, ilçe emniyet müdürünü arar ve “Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz” der.

"BUNLARIN BAŞINI EZECEKSİN Kİ KARŞILIK VEREMESİN"

Mezitli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, intihar eden polis kızımızı zorla AKP ilçe binasına götürerek sekterin odasında “Sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun, çabuk sekreterden özür dile” der. İntihar eden polis kızımız ise “ Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim” diye karşılık verince Odada bulunan AKP İlçe Başkan Yardımcısı “Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin” der ve odadan kızımızı kovarlar.

Bu hakaretlere dayanamayan polisimiz intihar eder. Şimdi buradan soruyorum, her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, nerden? Milletvekiliniz polise şerefsiz der. İlçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz.  

Kendisine hakaret eden sekreter, seni sürdüreceğim diyen ilçe başkanı şu an koltuklarında oturuyor ancak bugün polisimiz aramızda değil.

Buradan Mersin Valisi’ne sesleniyorum; Polisine şerefsiz diyen milletvekilinin yanında oldun. Burada da AKP Mezitli İlçe Başkanı’nın ve sekreterinin yanında olacak mısın?”
İntihar eden polis memurunun babası sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:Bunlar da İlginizi Çekebilir

Depo depo vurgun! İhtiyaç sahipleri için topladıkları yardımları satıp altına yatırdılar Deprem uzmanları uyardı, gözler Ege’de! Çiftlikbank hortumundan sonra şimdi de 'Kazbank' Naci Görür 'olasılık 70’lere çıktı' dedi ve yapılması gerekeleri bir bir anlattı: İstanbul uzatmaları oynuyor