Anasayfa
04 Mart 2020 ( 12153 izlenme )
Reklamlar

Esad’dan yeni açıklama: "Türk halkına soruyorum…"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ile Suriye halkları arasında düşmanlık bulunmadığını söyledi.

Esad, yarın Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılacak kritik Suriye zirvesi öncesi Rus devlet televizyonu Rossiya 24'e açıklamalarda bulundu.

Suriye'nin Türk halkına karşı herhangi bir düşmanca eylem gerçekleştirmediğini savunan Esad, "Suriye, Türk halkına karşı büyük veya küçük hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Böyle bir şey yok. SuriyeTürkiye evlilikleri, aileleri var, hayati öneme sahip ortak çıkarlar var. Kültürlerin birbirleriyle iç içe olması geçmişe dayanıyor, bu nedenle Türk halkıyla bizim aramızda ciddi görüş ayrılıkları olması mantıklı değil" dedi.

Sputnik’in aktardığına göre Esad, "Tabii ki Türklerden bahsederken kardeş halk gibi bahsediyoruz. Şimdi Türk halkına soruyorum; Suriye'yle sorununuz ne? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var?" diye ekledi.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tekirdağ'da kaçak içki operasyonu! Hepsi süt fabrikası binasından çıktı Erdoğan o eleştirilere isyan etti Dünya şokta! Trump’ın diploması sahte çıktı 'Hükümet Döviz Kurunu Kasıtlı Yükseltiyor Çünkü...'