Anasayfa
25 Ocak 2021 ( 218 izlenme )
Reklamlar

'Gel kuçu kuçu' tahrik sayıldı

Kayseri'de iki eski ortak arasında meydana gelen olayda öldüren sanığa verilen müebbet, 15 yıl hapis cezasına indirildi. Mahkeme, öldürülen ortağın kullandığı 'gel kuçu kuçu' şeklindeki ifadeleri tahrik unsuru saydı.

Kayseri'de iki ortak arasında yaşanan alacak verecek kavgasında, ortaklardan biri hayatını kaybetmişti. Dava ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre alacak verecek meselesi yüzünden eski ortağını öldüren sanığa 15 yıl hapis cezası verildi.
 
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Emin Erciyes'i öldürdüğü iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık V.K. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Tutuksuz sanık M.L. duruşmaya katılmazken Erciyes'in eşi Niğmet Erciyes ile 5 aylık çocuğu, babası Halik Erciyes ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada sanık V.K'nin Erciyes'i yaraladıktan sonra 112 Acil Servis'i aradığını içeren ses kaydı dinlendi.

BERAATINI TALEP ETTİ 

Sanık V.K. mütalaaya karşı yaptığı savunmada, eylemi öldürme kastıyla yapmadığını iddia etti.

Kendini korumak için eline bıçak aldığını savunan V.K. "Beni öldürmekle tehdit edince korktum ve elimdeki bıçakla onu yaralamak istedim. Öldürme kastım olsaydı maktul yere yığılır yığılmaz 112'yi aramazdım. Beraatimi talep ediyorum" dedi.
 
CEZADA İNDİRİM TALEP EDİLDİ 

V.K'nin avukatı Sebahattin Aslan ise maktul Erciyes'in olay sırasında sanık V.K'ye yönelik küfür ve hakaret dolu sözler kullandığı ve "Gel kuçu kuçu" diyerek tahrik ettiğini söyledi.

V.K'nin eylemi "tahrik altında" işlediğini savunan avukat Aslan, mahkeme heyetinden tahrik nedeniyle cezada indirim talep etti.

Mahkeme heyeti V.K'yi "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı, sanığın olayı tahrik altında işlediği ve duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak cezayı 15 yıla indirdi.

YARALAMA SUÇUNDAN 10 AY 

Tutuksuz sanık M.L"ye de "yaralama" suçundan 10 ay hapis cezası verildi. Kayseri'de 7 Temmuz 2020'de Kocasinan ilçesi Hocaahmet Yesevi Mahallesi'nde Emin Erciyes ile V.K. arasında alacak verecek meselesinden çıkan kavgada Erciyes aldığı bıçak darbesi sonucunda hayatını kaybetmiş, V.K. ise tutuklanmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEVA Parti lideri Ali Babacan: Fahiş fiyatların altında tek bir imza var Davutoğlu 'ndan AKP 'ye olay sözler: Camide bile ayrımcılık yaptılar, yolsuzlukları ifşa edeceğiz! Davutoğlu fahiş fiyatlara karşı iktidarın alacağı kararı önceden açıkladı AKP'li belediye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinlemedi