"Korona virüste vaka sayısı binleri geçti, umre işleri mahvetti"

16415 izlenme 18 Mart 2020
Reklamlar
Çin'de ortaya çıkan salgın kısa sürede Avrupa'ya sıçradı ve birçok ülke olağanüstü tedbirler almak zorunda kaldı. Peki Türkiye'de tedbirler yeterli mi, sağlık çalışanları ne gibi önlemler aldı?

Korona virüs salgını Türkiye'de etkisini göstermeye başlamışken, sağlık çalışanlarının yeni önlemler aldığı belirtildi.

Özellikle vakaların alınacağı hastanelerde doktor ve hemşirelere eğitimler verilerek alınması gereken önlemler anlatıldı.

Nerede çekildiği belli olmayan ve sosyal medyada gündem olan söz konusu eğitimlerden birinde ise eğitmenin açıklamaları dikkat çekti.

Alınan tedbirlerin sürecin başında iyi olduğu yalnız, umreden dönen vatandaşlarla durumun kontrolden çıktığını ifade eden eğitmen, maske stoku konusunda da çalışanları uyararak dikkatli kullanmaları gerektiğini belirtti.

Görüntülerdeki eğitmen özetle şu ifadeleri dile getirdi. "Kontrollü gidiliyordu Umre işi mahvetti vaka sayısı binleri bulmaya başladı. İstanbul çok fena Ankara’da da başladı. Doğu’da da var Kayseri’de umreden gelen 3 kişide var. Önce kendimizi koruyacağız."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzman isim uyardı. Kripto para vurguncularının yeni yöntemine dikkat Hazırlanın! Yüzde 30 ile 40 Oranında Zam Geliyor Bahçeli'den Soylu'ya destek: Hiç kimse tasma geçiremez AK Partili milletvekili, 1 kilo domatesin 22.95 TL'ye satılmasını normal karşıladı