Ana Sayfa
12 Mart 2020 ( 714 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüse yakalanmamak için arap sabunu ve yoğurt yedi

Koronavirüsten korunmak için arap sabununu yoğurda katarak yiyen Yozgatlı Mehmet E. zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Midesi yıkanan ve serum takılan Mehmet E. kendine geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada "Arap sabunu içimi temizler beni temiz tutar yoğurt ise bağışıklık sistemimi güçlendirir diye düşündüm. Yoğurdun içine bolca arap sabunu döktüm ve yedim" dedi.

Koronavirüsten ilk enfekte olan kişinin açıklanmasından sonra büyük bir panik yaşamaya başlayan vatandaşlar kendince çözüm üretmeye başladı. Koronavirüs korkusuyla Yozgat’ta akıllara zarar bir olay gerçekleşti. 43 yaşındaki Mehmet E. bağışıklık sisteminin güçlenip, içinin temizlenmesi ve bu virüsün kendisine etki etmemesi için akşam yemeğinde arap sabunu ile birlikte yoğurt yedi. 

Güneş gazetesinde yer alan habere göre arap sabunu ve yoğurdu yedikten yaklaşık 1520 dakika sonra başı dönmeye ve midesi bulanmaya başlayan Mehmet E. 112 acil servisini aradı ve ambulans istedi. 112 Ambulans ile acil servise kaldırılan Mehmet E. tedavi altına alındı.

Arap sabununu yoğurda katarak yedi. Midesi yıkanan ve serum takılan Mehmet E. kendine geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada "Kendimi bu virüsten korumak için çözüm yolu arıyordum ve aklıma arap sabunu ile yoğurt yemek geldi. Çünkü arap sabunu içimi temizler beni temiz tutar yoğurt ise bağışıklık sistemimi güçlendirir diye düşündüm. Yoğurdun içine bolca arap sabunu döktüm ve yedim. Ayrıca bu virüsü ilk hangi Çinli bulaştırdıysa Allah onun bin belasını versin" dedi.

Hayatım boyunca böyle bir şey ne gördüm ne duydum. Acil servis doktoru Erhan K. ise yaptığı açıklamada, "Mehmet amcaya gerekli işlemler yapıldı şu an durumu iyi. Ayrıca belirtmek isterim ki doktorluk hayatım boyunca böyle bir şey ne gördüm ne duydum. Arap sabunu yemek nasıl bir akıldır anlamadım. Lütfen kimse böyle şeyler yapmasın" ifadelerini kullandı..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa Konseyi'nin Osman Kavala kararı belli oldu Suriyeli sığınmacıdan skandal sözler: “Sanki size gidip bizi kurtarın dedik” CHP Parti Sözcüsü Öztrak: Ülkemiz 'ucube saray rejimi' tarafından yönetiliyor Son anket sonuçları: Tayyip Erdoğan'dan sonra AKP lideri kim olacak?