Home
07 Kasım 2019 ( 203 izlenme )
Reklamlar

CHP'li Özgür Özel Fatih'teki dramı TBMM'ye taşıdı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul Fatih'te yoksulluk nedeniyle yaşamlarına son verdiği belirtilen dört kardeşi TBMM gündemine taşıdı.

Meclis'te yaptığı konuşmada İktidarın politikalarını eleştiren Özel, "Dört tane kardeş, açlıktan yoksulluktan, icra altındaki maaşlarını alamamaktan yaşamına son veriyor. Bu olay ülkede gündemi sarsmıyor. Bakanın gündeminde yok. Cumhurbaşkanı’nın gündeminde yok. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gündeminde yok. Bu ülkede yaşmaktan, bu ülkede siyaset yapmaktan, halen daha iktidarda olup yoksulluğa kulak tıkamış halde bulunulmasına şahitlik etmekten insan utanır" dedi. Özel'in konuya ilişkin konuşması şöyle:

"İstanbul Fatih’te dört kişi toplu olarak yaşamına son verdi. Sırf bu kadarı tüm dünyada hayatı durdurur. Ama bu dördü kardeş. Bu dört kardeş 48 ile 60 yaş arasınlar. Biri müzik öğretmeni, birisi kurye ikisi işsiz. İki aydır, birlikte yaşadıkları evin elektriğini ödeyemiyorlar. Ölümlerinden iki saat sonra BEDAŞ denen kurup cenaze evinde elektrikleri kesiyor. O kadar garibanlar ki, hayatını kaybetmeleri dünyanın herhangi bir yerinde ülkeyi sarsacakken, bizi kedi yavrusu gibi gidip gömerler diye kimsenin haberi olmaz diye, kapıya “İçerde siyanür var, polise haber verin” yazmışlar ki, hiç olmazsa hayatını kaybetmelerinden birileri haberdar olsun.

2019 Türkiyesi, Ey Adalet ve Kalkınma Partisi, ey TBMM dört kardeş toplu yaşamına son veriyor . Gerekçeleri; yoksulluk, geçinememek, açlık, işsizlik… Üzerine yemin ettiğimiz anayasa, bu devletin sosyal bir hukuk devleti olduğunu yazıyor. Zenginler daha zengin oluyor. Yandaşlar daha yandaş oluyor. İhalenin kime verileceğine ülkeyi yöneten tek adam karar veriyor. Helikopterle İstanbul’un üstünde gezip kupon arsayı zenginlere üçleştiriyor, beşleştiriyor dağıtıyor. 

Ama dört tane kardeş, açlıktan yoksulluktan, icra altındaki maaşlarını alamamaktan yaşamına son veriyor. Bu olay ülkede gündemi sarsmıyor. Bakanın gündeminde yok. Cumhurbaşkanı’nın gündeminde yok. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gündeminde yok. Bu ülkede yaşmaktan, bu ülkede siyaset yapmaktan, halen daha iktidarda olup yoksulluğa kulak tıkanmış halde bulunulmasına şahitlik etmekten insan utanır haldedir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Numan Kurtulmuş 2023'te neler olacağını anlatıyor ÖNCE OLAĞAN ÜSTÜ HAL İLAN EDECEKLER,SONRA DÖVİZ MEVDUATINI TL'YE ÇEVİRECEKLER! Mahfi Eğilmez'den hükümete açık mektup: 'Hemen bugün' Kabine Değişiyor! Binali Yıldırım Geri Dönüyor...