Home
17 Ekim 2020 ( 279 izlenme )
Reklamlar

Suudi Arabistan'da boykot böyle görüntülendi

Suudi Arabistan'da bir market Türk markası olan Korkmaz Çelik'in ürünlerinin üzerine "Türk mallarına dokunmayın" yazarak satışına engel koydu.

Suudi Arabistan'ın Türk mallarına resmi olmayan boykotu sürüyor. Hükümetin Türk mallarını mağaza ve marketlerinde satmamaları için yaptığı baskı karşılık buldu. 

Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren bir markette çekilen fotoğrafla boykot uygulaması da görüntülenmiş oldu. Türk markası Korkmaz Çelik'in ürünlerini raflardan kaldırarak bir alana toplayan market, müşterilerin satın alma yapmasına engel koydu.


"TÜRK MALLARINA DOKUNMAYIN"

Dünya gazetesinden Çiğdem Yücesoy Subaşı’nın haberine göre, market bu alanı alışverişe kapatarak "Türk mallarına dokunmayın" yazılı kağıtlar yapıştırdı. Müşterilerini Türk mallarını almamak üzere uyaran marketin fotoğrafları tepki yarattı.

Diğer taraftan Suudi Arabistan'da vatandaşların Türk mallarına karşı destek kampanyaları başladı. Türkiye'yi destekleyen Arap aktivistlerden ortak paylaşımlar yapıldı. "Sen mazlumu yalnız bırakmadın, sen de yalnız değilsin Türkiye" paylaşımları öne çıktı.

Açılan başlık trend listesine girdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YEŞİLÇAM’DAN BİR YILDIZ DAHA ARAMIZDAN AYRILDI AKP eski milletvekili Mustafa Yeneroğlu: "İNSANLAR AFYONLAŞTIRILDI. TOPLUM ZOMBİLEŞTİRİLDİ. Engin Altay’dan Recep Tayyip Erdoğan’a dış politika tepkisi Tüketiciye at ve domuz eti yediren firmalar açıklandı