Anasayfa
19 Ekim 2023 ( 1712 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Ercan büyük deprem beklediği ili açıkladı. Herkes İstanbul’a odaklanmıştı

İzmir'de meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Ahmet Ercan bölgede 6.5 büyüklüğünde depremin üretilebileceğini açıkladı.

AFAD'ın yayınladığı bilgilere göre, dün İzmir'de 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkezi ise Bayındır olarak duyuruldu. Deprem, İzmir'in yanı sıra Manisa'nın bazı ilçelerinden de hissedildi.

Deprem sonrası uzmanlar bölgeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Ahmet Ercan da sosyal medya hesabından uyarı yaptı.

Ercan bölgede 6.5 büyüklüğünde deprem olabileceğinin altını çizdi.

Ercan şunları kaydetti:

İzmir Bayındır Yakacık olan M4.3'lük 10.5 kilometrede olan deprem göçüntülü depremdir. Bu bölge M6.5 üretebilir. Ne var ki bu küçük depremin öncü olduğuna ilişkin bilgi yoktur.

456.jpg

457.jpg

PROF. DR. NACİ GÖRÜR: "BÖLGE GERİLİYOR"

Prof. Dr. Naci Görür de depremin ardından sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Görür, “YakacıkBayındır/İzmir’de 4.3 deprem oldu. Deprem Küçük Menderes Grabeni içerisinde ve grabenin kuzey kanadında. Bu bölge biliyorsunuz NS geriliyor. Zaman zaman bu büyüklükte depremler oluyor. Geçmiş olsun, sevgiyle” ifadelerini kullandı.

458.jpg

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erkan Baş büyük soygunu ifşa etti! İşte Avrupa'nın Erdoğan'a Yaptığı Teklif! İstanbul’daki tehlikeli binaların yıkımına başlandı! Sen zaten "eşeksin" Engin Ardıç