Kuleli Askeri Lisesi Araplara mı satıldı? CHP iddiayı Meclis'e taşıdı

316 izlenme14 Ağustos 2019
Reklamlar
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kapatılan Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binasının Araplara satıldığı iddialarının ardından harekete geçen CHP Milletvekili Tekin, konuyu Meclis'e taşıdı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından kapatılan tarihi Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binasının Araplara satıldığını iddia etti..

Kuleli Askeri Lisesi Araplara mı satıldı? CHP iddiayı Meclis'e taşıdı
Sosyal medyada gündem yaratan iddiadan sonra, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin harekete geçti ve iddiaları Meclis gündemine taşıdı. "Tam 16 ay askerlik vazifesini gururla yaptığım, İstanbul'un sembolü, harp tarihimizin simgesi Kuleli Askeri Lisesi'nin yabancılara satıldığı yönündeki iddiaları TBMM gündemine taşıdım. Cevap bekliyoruz" diyen Tekin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın cevaplandırmasını talep ederek şu soruları sordu:

Kuleli Askeri Lisesi Araplara mı satıldı? CHP iddiayı Meclis'e taşıdı
1- Tarihi Kuleli Askeri Lisesi'ne ait binanın herhangi bir gerçek veya tüzel şahsa satışı, kiralanması, devri veya kullanım hakkı verilmesi için Bakanlığınızca başlatılan idari bir işlem bulunmakta mıdır?

2- Kuleli Askeri Lisesi'ni satı almak, kiralamak, devralmak veya başka bir yolla kullanmak için Bakanlığınıza yapılan yazılı veya sözlü bir başvuru bulunmakta mıdır?

3- Kuleli Askeri Lisesi'ne ait tarihi yerleşkenin korunarak, gelecek nesillere aktarılması için Bakanlığınızca hangi adımlar atılmaktadır?

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binali Yıldırım'a Cumhurbaşkanlığında görev verileceği iddia edildi Kuzey Anadolu Fayı, İstanbul için büyük bir tehlike yaratmakta Biri “katil devlet” mi demişti Nihat Yeşil: “Gaziantep’te Türk vatandaşları kiralık ev bulamıyor”

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SGK emekli maaşı takibini hızlandırdı