{FACEBOOK_IA_URL}

Yaşar Okuyan’dan Süleyman Soylu’ya: İstifa öyle olmaz böyle olur

7373 izlenme 21 Nisan 2020
Reklamlar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa gecesine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Soylu’nun kabul edilmeyen istifa girişimini değerlendiren Okuyan, kendisinin istifa sürecini de anlatarak adeta “İstifa öyle olmaz böyle olur” dedi. 

57. Hükümet döneminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Yaşar Okuyan, iş güvenliği yasasının o dönemde hazırlandığını hatırlatarak, sermaye çevrelerinin yasadan duydukları rahatsızlık nedeniyle tasarının geri çekilmesi üzerine iktidara baskı kutmaya çalıştıklarını söyledi.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz’ın sermaye gruplarından gelen telefonlar üzerine kendisine ‘tasarıyı geri çek’ dediğini aktaran Okuyan, bu teklif üzerine 5 dakika içerisinde isitfasını vererek Bakanlık binasını terk ettiğini hatırlattı. Okuyan, istifa kararı üzerine Meust Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz’ın kendisinin yanına gelerek “İstifa edemezsiz. Seni biz bakana yaptık” dediğini söyledi.

“AĞABEYİNİ DE BİZ BAŞBAKAN YAPTIK”

Yaşar Okuyan, Turgut Yılmaz’ın bu sözü üzerine ise “Senin ağabeyini de biz Başbakan yaptık” dediğini ve istifa kararından vazgeçmediğini belirterek, Süleyman Soylu’nun kabul edilmeyen istifası için “İstifa öyle yapılmaz, böyle yapılır” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Perşembe ve Cuma Döviz Toplayan AKP'liler... Pazartesi'den itibaren dikkat MHP’den Perinçek’e: Müptezel Marmara Üniversitesi’nden ‘Erdoğan’ın diploması’ açıklaması