Home
26 Temmuz 2020 ( 704 izlenme )
Reklamlar

Milyonlar merak ediyordu! Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından okulların açılış tarihi hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün, 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine "okulların açılıp açılmayacağını" sorduğunu aktardı.

Bu durumun, anne-baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik halinin yansıması olduğuna işaret eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz.

Bu çocukların şu anki meselesi 'Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?" olmalı. O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar."  
 
Buna göre, okulların 31 Ağustos'ta açılması bekleniyor. 

06b0bc7b-d342-44a1-8652-0d22c0eaddc0.jpg

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abdüllatif Şener'in o açıklaması gündemi salladı! Sosyal medyayı salladı... Araplar 300 dönüm arazi kapattı CHP'den MHP'ye tepki! Allah akıl fikir versin YSK gerekçeli kararını açıkladı